Tajniki kuchni polskiej
Jak już wspominaliśmy, są takie kursy gotowana, które koncentrują się na wąskich wycinkach kulinarnego świata – przy czym należy pamiętać, że ów „wąski” wycinek w praktyce może okazać się bardzo rozbudowany. Kuchnie narodowe stanowią zazwyczaj zamkniętą i złożoną całość. Bazują na wielowiekowych tradycjach, które były modyfikowane z czasem, aby w końcu złożyć się na typowy zestaw stale przyrządzanych i chętnie spożywanych potraw.
Na polskim gruncie mamy takich wiele i nie należy dziwić się temu, że wielu naszych rodaków chce poznać sekrety rodzimych kulinariów. Jest co poznawać, albowiem mamy w kraju bardzo wiele znakomitych potraw, z których zaledwie część gości na co dzień na naszych talerzach. Swego czasu przewodnikiem i swoistą Biblią dla gospodyń domowych nad Wisłą była kultowa księga „Kuchnia Polska”, która do dziś należy do najczęściej wznawianych pozycji w sferze literatury kulinarnej.
Jej pierwsze wydania pojawiły się na rynku jeszcze w okresie międzywojennym, a w kolejnych latach były uzupełniane i unowocześniane. Także dziś tytuł ten odgrywa bardzo ważną rolę – również dla zawodowych kucharzy. Mając pod ręką „Kuchnię Polską” możemy się śmiało zapisać na kurs gotowania dedykowany właśnie krajowym kulinariom.
Jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się odniesienia do tej pozycji i wręcz zalecenia, aby się z nią zapoznać. Być może nie będzie potrzeby kupowania nowego wydania, ponieważ w okresie PRL niemal każda gospodyni starała się mieć tę pozycję pod ręką. Warto sprawdzić, czy nie leży w jakiejś szufladzie lub nie kurzy się na półce.
szkoła języka angielskiego we wrocławiu